مجتمع باغچه ای نگین سبز

مجتمع باغچه ای نگین سبز

مجتمع نگین سبز واقع در جاده قدیم کرج هشتگرد- سه راه سهیلیه- شهرک زعفرانیه-ابتدای جاده کامرانیه افراز شده به 90 قطعه باغچه مشجر هزار متری به ابعاد 50*20 می باشد، که هر یک از باغچه دارای 60 اصله درخت چهار ساله از 12 نوع میوه شامل انواع زردآلو، شلیل، قطره طلا، بادام و ... بوده که با سیستم آبیاری قطره ای، در خاک غنی شده به گوگرد و کود حیوانی به روش کاملا مهندسی کاشته و مثمر واقع شده اند.

چنانچه قصد خرید باغچه و قصد فروش باغچه در زعفرانیه کرج را دارید، و از قمیت باغچه در زعفرانیه کرج ، قیمت باغچه در اطراف کرج، قیمت فروش باغچه در اطراف هشتگرد اطلاع داشته باشید مناسب است با مجتمع باغچه ای نگین سبز ، مجتمع باغچه ای هزار متری دارای خیابانکشی ، چاه آب ، سیستم آبیاری قطره ای و ... آشنا شوید.

IMG 20150514 WA0010


ویژگی های  باغچه های  مجتمع نگین سبز :

  • فاصله کوتاه از تهران (73کیلومتر تا میدان آزادی تهران)
  • حق آبه مناسب از چاه عمیق دارای مجوز رسمی
  • دارای لوله کشی مجزا برای آب بهداشتی و آبیاری قطره ای برای درختان
  • استخر عمومی 1200 مترمکعبی ذخیره آب
  • جانمایی محل احداث ویلا و استخر خصوصی بیش از 200 متر مربع
  • روشنایی و تیر چراغ  برق برای کلیه معابر و خیابانهای مجتمع، معبر اصلی به عرض 14متر و معابر فرعی 8و12متری
  • اداره شهرک بصورت هیات امنایی –تعیین اعضاء ضمن رای گیری از بین مالکین باغچه ها -
  • داشتن سند مادر و ارائه وکالت نامه محضری حین ضمن انعقاد قرارداد

 

آب و سیستم آبیاری
با توجه به اهمیت آب و آبیاری برای بهره وری و طراوت باغات، یک حلقه چاه عمیق 170 متری با خروجی 21لیتر بر ثانیه، مشترک بین هر یک از باغچه های هزار متری، هر ده روز  54.000 لیتر آب جهت آبیاری درختان این مجتمع پیش بینی و اجرا شده است.
بمنظور استفاده بهینه از آب،دو استخر هزارمترمکعبی و هزار و دویست مترمکعبی ذخیره آب احداث شده و به بهره برداری رسیده است. همچنین سیستم آبیاری قطره ای برای کلیه درختان مجتمع اجرا شده و هم اکنون مابین درختان مجتمع نگین سبز جاری است.

AB

خاک حاصلخیز
تحلیل و بررسی آب و هوای استان و همچنین خاک منطقه، کارشناسان زمین شناسی و مهندسی کشاورزی به این نتیجه رسیدند که داشتن خاک غنی شده با گوگرد و انواع کود اورگانیک و سیستم آبیاری قطره ای می تواند باعث سرسبزی و باروری هر چه تمام تر این باغات باشد.
لذا اولین اقدام قبل از کاشت درختان مجتمع نگین سبز استغنای خاک اطراف ریشه درختان بوده،برهمین اساس خاک حول محل استقرار هر یک از درختان تا دو متر مکعب گود برداری شده و خاک حاصلخیز غنی شده با گوگرد و کود حیوانی جایگزین آن شد.

درختان میوه
بنا به بررسی ها بعمل آمده  نوع میوه هر یک از درختان، بگونه ای پیشبینی شده که هریک از باغچه های مجتمع نگین سبز در بازه زمانی نسبتا طولانی ای دارای میوه باشد:
 بر همین اساس برای هر یک از قطعات درختانی انتخاب شد که حدوداً نیمی از سال- از شروع فصل بهار و به بار نشستن گوجه سبز تا  فصل پاییز و به بار نشستن زرد آلو دیررس - دارای میوه های متنوع در بازه های زمانی متنوع خواهند بود.

IMG 20150514 WA0002

پلن های  هر یک از قطعات

 

 

 

در این پلن جایگذاری،نوع،تعداد،مشخصات و اندازه فواصل میان درختان در هریک از قطعات مجتمع باغچه ای نگین سبز مشخص شده است
پلن کلی مجتمع باغچه ای نگین سبز