خانه های چوبی

خانه چوبی

خانه های چوبی و ویلاهای چوبی در دنیا علاوه بر اینکه بعنوان خانه پیش ساخته و ویلای پیش ساخته چوبی ، شناخته می شوند کاربری مسکونی نیز دارند. انواع  ویلای تمام چوبی و خانه های تمام چوبی و رواج فروش خانه چوبی و گستردگی قیمت خانه چوبی ، قیمت ویلای چوبی مبین همین واقعیت است.

 

 

وجوه تمایز خانه چوبی پایدارپایه پارسیان (آنچه ما به آن افتخار می کنیم) :

  • ·سازه های چوبی مهندسی شده

با توجه به عدم وجود رشته مهندسی مرتبط با ساخت خانه چوبی در کشورما، شرکت فنی و مهندسی پایدار پایه پارسیان با بهره مندی از برجسته ترین مهندسین مجرب و فارغ التحصیلان مهندسی عمران با گرایش سازه های چوبی از دانشگاه های کالیفرنیا، برای اولین بار در کشور موفق شده است تا طراحی، ساخت و اجرای انواع سازه های چوبی را علاوه بر حصول استاندارد 2800، بر مبنای اصول استاندارد IBC ایالات متحده اجرایی نماید. این مهم را می توان از اصلی ترین وجوه تمایز خانه های چوبی پایدارپایه پارسیان دانست.

  • ·استانداردسازی بر اساس آیین نامه IBC

عدم وجود آيين‌نامه‌اي تدوین شده براي طراحي خانه و ویلای چوبی در ايران، شرکت فنی و مهندسی پایدار پایه پارسیان را برآن داشت تا ضمن تحلیل و بررسی جامع آیین نامه های جهانی موجود سازه های چوبی را مطابق بر آيين‌نامهIBC (International Building Code) که توسط ايالت كاليفرنيا - یکی زلزله خیز ترین نقاط دنیا - پذيرفته و به رسميت شناخته شده است، طراحی و اجرا نماید.

  • ·سرعت چشمگیر اجرا و بهینه سازی بهای تمام شده

کارشناسان شرکت فنی و مهندسی پایدار پایه پارسیان با بررسی ابعاد مختلف صنعتی سازی ساختمان های چوبی ضمن تجهیز مناسب کارگاه علاوه بر آماده سازی و فرآوری چوب های مورد استفاده، اسکلت و سازه چوبی را در محل کارگاه آماده سازی می نمایند و در نهایت در محل احداث پروژه آیتم های از پیش آماده شده و کد گذاری شده را مونتاژ می نمایند. این مهم در بهینه سازی وقت و بهای تمام شده ساخت و ساز نقش بسزایی دارد لذا برای ساخت یک ویلای دو طبقه تنها به 45روز کاری زمان نیاز داریم .

  • نحوه ساخت منحصر بفرد علمی

سیستم ساختمان‌های قاب سبک چوبی استاندارد یکی از پیشرفته ترین سیستم های ساختمانی است که رعایت تمام اصول فیزیک ساختمان از قبیل عایق کاری حرارتی، رطوبتی، صدا و هوابندی در شمار الزامات آن است و در نتیجه یکی از کامل ترین سیستم‌های ساختمانی است .

  • ·سبک سازی و مقاومت در مقابل زلزله

دیوارهای این سیستم ساختمانی با پوشش‌هاي تخته‌اي مقاوم مانند تخته چندلا (Plywood) و يا ورق تولید شده از چوب تراشه جهت دار OSB (Oriented Strand Board) به‌عنوان ديوارهاي برشي عمل می كنند. سقف‌ها نيز در این سیستم ساختمانی با ايجاد يكپارچگي، توسط پوشش‌هاي مقاوم، مانند دیافراگم قابل انعطاف عمل کرده و خرپاهاي سقف‌ نهايي با پوشش‌هایي از ورق های چوبي، به‌صورت يكپارچه در مي آيند. یکی از وجوه اصلی تمایز این سیستم ساختمانی تأمین یکپارچگی سازه آن است. شالوده، دیوارها، سقف‌های بین طبقات و سقف نهایی (بام)، و تمامی اجزای تشکیل‌دهنده سازه مانند جعبه‌ای یک‌پارچه به یکدیگر دوخته می شوند. اجزای ساختمانی به‌گونه‌ای طراحی می شوند که چوب‌های به‌کار برده شده در سازه ساختمان تا حدامکان به گونه فشاری یا کششی عمل کنند، و باعث ایجاد گشتاور‌های ناشی از خروج از محوریت نشوند.

  • ·عدم استفاده از مصالح سنتی ساختمانی و کاهش چشمگیر پرتی مصالح و نخاله ساختمانی

با توجه به طراحی نیمه صنعتی این خانه های چوبی، مونتاژ قطعات از پیش تعیین شده و کد گذاری شده در محل اجرا، برخلاف ساخت و ساز های سنتی باعث عدم نیاز به مصالح سنتی شده همچنین نیازی به تجهیز کارگاه ساختمانی وجود ندارد.

  • ·بهینه سازی مصرف انرژی، عایق بندی سرما و گرما

سیستم خانه های اسکلت سبک چوبی، یک سیستم مدوله شده است. هر دیوار از تعدادی اجزای عمودی (وادار یا اِستاد) که در بالا و پایین به اجزای افقی متصل شده‌اند، تشکیل می‌شود. این محدودیت ابعادی برای پایداری بیشتر سازه در هنگام آتش سوزی در نظر گرفته شده است. مکان خالی بین وادار(استاد)های دیوارها و تیرهای افقی سقف‌ها، برای قرار دادن عایق‌های حرارتی و صوتی و عبور تأسیسات ساختمانی تعبیه شده و با عایق برودتی حرارتی پوشانده می شود این امر باعث عدم انتقال گرما و سرمابه داخل خانه چوبی می شود.

  • ·سازگاری با محیط زیست و کاهش آلودگی زیست محیطی

ما در دنیایی زندگی می کنیم که با تکنولوژی احاطه شده است. شاید زمان آن رسیده باشد که با طبیعت در تماس باشیم، به محیط زیست توجه کنیم و باز هم به انرژی جهان متصل شویم،ساخت خانه چوبی سازگار با محیط زیست بدون صدمه زدن به چرخه زیست محیطی از ایده آل های این شرکت می باشد.