حصار کشی

حصار کشی باغچه ها و خانه های ویلایی در مناطق مختلفی که از حاشیه امنیت مناسبی برخوردارند علاوه بر مشخص شدن حد و مرز باغچه و یا ویلا زیبایی منحصر بفردی دارد و فضا از حالت محبوس خارج می شود.

حصار نرده ای چوبی همانند باغچه های کشور های اروپایی، بسته به پوشش گیاهی منطقه دارای کمتر از 150 سانتی متر ارتفاع می باشد و بصورت نرده های عمودی چوبی و ستون های نگهدارنده در فاصله های مشخص از حصار پیاده سازی می شود. همچنین بلحاظ ارتباط مستقیم با عوامل فیزیکی محیطی مانند باران گرما و سرمای هوا و ... جنس چوب های مورد استفاده و نحوه اتصلات آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است.
پیشنهاد می شود جنس چوب مورد استفاده در این حصار ها از چوب های فرآوری شده پایدار پایه پارسیان باشد.  چوب های خشک نشده بدلیل وجود رطوبت در آوندها در فضای باز دچار ترک خوردگی و تغییر فرم میشود، چوب های موسوم به ترمود باوجود خشک بودن ترد و شکننده می باشند، لذا این چوب ها نیز مناسب برای کاربری  حصار  نمی باشند.
اما چوب های اشباع شده پایدار پایه پارسیان، چوب كاج فرآروري شده - خشك شده تا رطوبت 8 درصد، و صمغ گيري شده با حرارت 150 درجه سانتيگراد و اشباع شده با سلكون- علاوه بر مقاوم نمودن در مقابل عوامل مخرب بيولوژيك ، كند سوز ساخته ميشوند و پس  از اتمام ساخت با رنگ هاي مخصوص فضاي باز كه داراي طيف هاي متنوعي ميباشند رنگ آميزي می شوند.